ارسال به دوستانمقالاتیکی از گیاهان نیروزا و مقوی که شهرت زیادی در جهان دارد "جینسینگ" می باشد که بهتر است آن را "گیاه جوانی" یا "نوش دارو" بنامیم.

 

اگر شما افسرده هستید و از داروهای ضد افسردگی نیز استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید که این قرص ها میتوانند بسیار به شما آسیب برسانند.
 

گرچه در چند سال اخیر خبرهای نه چندان خوبی در مورد کافیین شندیده ایم اما باید بدانیم که این ماده غذایی آنچنان هم که گفته میشود بد نیست. باید بدانیم که کافیین میتواند برای بدن سودمند هم باشد.
 

محققان اسپانیایی اعلام کردند که مصرف سیب‌زمینی برای سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن مفید و سودمند است.
 

گیاه زرشک برای برطرف کردن بیماری های کبدی مفید است.
 

ازگیل، درختچه ای است از تیره گل سرخیان که خاردار است و به حالت وحشی در جنگل های اروپای مرکزی و نواحی معتدل آسیا می روید.
 

مرزه، در تهیه غذاهای اروپایی و آمریکایی به کار برده می شود. ماده معدنی طبیعی، ویتامین و آنتی اکسیدان موجود در برگ و ساقه آن برای سلامت بدن بسیار مفید است.
 

عدس، گیاه بنشنی است که در رنگ های مختلف مانند سیاه، زرد، قرمز، نارنجی، سبز و قهوه ای وجود دارد...
 

 

 

پیاز   
پیاز سرشار از ویتامین‌های گروه B، ویتامین C و دارای آهن، فسفر، پتاسیم، سدیم، گوگرد، ید، سیلیس و قند است که مستقیماً جذب بدن می‌شود. از میان این مواد با ارزش شاید هیچ کدام به اندازه فسفری که در پیاز وجود دارد، در تقویت قوای فکری و رفع ضعف حافظه دخیل نباشد. همین فسفر است که پیاز را برای...
 

پسته   
طبیعت گرم و وجود خاصیت نیروزایی فراوان که در پسته به دلیل وفور مواد معدنی و آلی موجود در آن می‌باشد، سبب شده که این میوه در ردیف یکی از بهترین مواد طبیعی مفید برای رشد بدن و رفع کم خونی مورد استفاده قرار گیرد. خاصیت تقویت کننده حافظه و کمک به افزایش یادگیری در پسته به دلیل وجود مقادیر زیادی فسفر...
 
 

Resize